od dnia 28.02.2018

Ogłoszenia parafialne 21.04.2024 r.

1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna.Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msze święte w kościele o godz. 9.00, 11.00. Msze św. w kaplicach:
    • godz. 08.00 - Gromadzice;
    • godz. 10.00 - Nietuszyna
    • godz. 12.00 - Opojowice.
  2. W tym tygodniu czcimy świętych:
    • wtorek: uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
    • czwartek: święto św. Marka, Ewangelisty.
  3. Dzisiaj w IV niedzielę wielkanocną, którą obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się akcja modlitwy o powołania. Każdy, kto włączy się w tę akcję, będzie poprzez modlitwę "Pod Twoją Obronę", każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) wypraszał dar powołań do Służby Bożej.
  4. Z wielką pokorą, ale i z wielką radością w sercu pragniemy złożyć wszystkim wielkie i serdeczne podziękowanie,. Najpierw za przygotowanie do tej wyjątkowej Uroczystości, którą przeżywaliśmy w dniach 14. 04- 15.04, goszcząc wśród nas Kopię Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po 45. latach znów Maryja była u nas w swoim Obrazie, chodząc po całej naszej Ojczyźnie, widząc różnych ludzi, różnych stanów. Pewnie tylko obłożnie chorzy, noworodki i najstarsi nie brali udziału z racji swej niemocy. Maryja zawitała i do nas, swoich dzieci. Całą dobę trwała adoracja Cudownego Obrazu. Kościół non stop był zapełniony nami wszystkimi. Wielkie dzięki za trud, prace związane z przygotowaniem i za udział w tak wspaniałej chwili dla naszej parafii i niech Pani Jasnogórska wynagrodzi łaskami. Takie słowa nasuwają się na gorąco. Nie wymieniamy imion, nazwisk, żeby kogoś nie ominąć i nie zrobić przykrości. Wielkie zaangażowanie wszystkich było wielkie.
  5. Niebawem Boże Ciało: Prosimy o zorganizowanie ołtarzy w następujących miejscach:
    • pierwszy przy bramie Wspólnoty Mieszkaniowej - organizuje Michałków;
    • drugi: przy krzyżu na Brzezinie - organizuje KGW Wydrzyn;
    • trzeci: przy boisku - prosimy, aby zorganizowała OSP;
    • czwarty przy posesji p. Zbyszka Szolca - prosimy, aby zorganizowały dzieci komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Msze św. w Boże Ciało.
  6. Spotkania w tym tygodniu:
    • poniedziałek – po Mszy św. - Dzieci pierwszokomunijne według harmonogramu;
    • środa – po Mszy św. – Krąg Biblijny i Akcja Katolicka;
    • piątek – godz. 19.00 – KSM;
    • sobota – godz. 9.00 – Dzieci Maryi godz. 10.00 – Ministranci i kandydaci.
  7. Podziękowanie składamy za ofiary na kościół.
  8. Wyjazd na Czuwanie 11.05 - zapisy.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła:(...). Na sobotę zapraszamy mieszkańców (...).
  10. Intencje mszalne.
  11. Informator Parafialny do zabrania - bieżące informacje parafialne. Zachęcamy do zabierania i studiowania życia parafialnego.
  12. Tygodnik „Niedziela” czeka w zakrystii - w bieżącym numerze wiele ciekawych artykułów godnych naszej uwagi- zachęcamy do czytania. Artykuł o Czarnożyłach.
  13. 13. Was wszystkich polecamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy miłego odpoczynku niedzielnego i na tydzień pracy:
    Szczęść Boże.

Ogłoszenia parafialne 14.04.2024 r.

1. Dzisiaj III niedziela wielkanocna. Msze święte w kościele o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Msze św. w kaplicach:
    • godz. 08.00 - Gromadzice;
    • godz. 10.00 - Nietuszyna
    • godz. 12.00 - Opojowice.
  2. Dzisiaj kończymy nasze misje i rozpoczynamy czas Nawiedzenia. Wszystkich Parafian zachęcamy do udziału w liturgii powitania Obrazu. Inauguracja nawiedzenia zostanie zasygnalizowana biciem w dzwony wszystkich dzwonów w parafii. Tych, którzy pozostaną w domach prosimy, aby we wspólnotowej - rodzinnej modlitwie polecili siebie, swoich bliskich oraz całą wspólnotę parafialną orędownictwu Maryi odmawiając dziesiątek różańca i modlitwę "Pod Twoją obronę..." Ale pewnie wszyscy wezmą udział w Tm wiekopomnym wydarzeniu.
  3. SPOTKANIA FORMACYJNE:
    • wtorek – po Mszy św. – Dzieci pierwszokomunijne;
    • sobota – godz. 9.00 – Dzieci Maryi godz. 10.00 – Ministranci i kandydaci.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła: Leniszki i Kąty. Na sobotę zapraszamy mieszkańców Raju według kolejki .
  5. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie do dzisiejszej uroczystości. Za zaangażowanie, serce i wszelaką życzliwość. Reszta podziękowań za tydzień po Nawiedzeniu.
  6. Intencje mszalne.
  7. Informator Parafialny do zabrania - bieżące informacje parafialne. Zachęcamy do zabierania i studiowania życia parafialnego.
  8. Tygodnik „Niedziela” do zabrania - w bieżącym numerze wiele ciekawych artykułów godnych naszej uwagi - zachęcamy do czytania. Artykuł o Czarnożyłach.
  9. Was wszystkich polecamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy miłego odpoczynku niedzielnego i na tydzień pracy:
    Szczęść Boże.